Kancelaria McAtamney Solicitors jest renomowaną, nowoczesną firmą prawniczą, założoną przez lokalnego prawnika Johna McAtamneya, (solicitor advocate), usytuowaną w samym centrum Ballymeny w Irlandii Północnej. Prawnicy w niej pracujący słyną ze swej skuteczności oraz wysokiej jakości świadczonej pomocy prawnej. Kancelaria cieszy się uznaniem na lokalnym rynku usług prawnych, gdyż korzystając z ponad 30-letniego doświadczenia, oferuje swoim klientom pomoc prawną na najwyższym poziomie merytorycznym.

Od niedawna do naszego zespołu dołączyła Pani adwokat Joanna Tobolska-Walczuk, zarejestrowana w The Law Society of Northern Ireland w Belfaście jako Registered European Lawyer, która w ramach naszej Kancelarii świadczy pomoc prawną również w języku polskim.

 Zakres pomocy

Criminal Law/Prawo karne

Założyciel kancelarii John McAtamney ukończył kurs the National Institute of Trial Advocacy uzyskując tym samym prawo do reprezentacji swoich klientów przed sądami wyższych instancji.

Kancelaria świadczy pomoc w zakresie prawa karnego oraz innych uregulowań dotyczących praw i wolności obywatelskich, jak również reprezentuje klientów w postępowaniu przed sądami oraz w postępowaniu przygotowawczym, prowadzonym przez Policję, także w przypadku zatrzymania na komisariacie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów świadczymy pomoc prawną w języku polskim.

Police Stations/ Komisariaty Policji

Zgodnie z postanowieniami The Police and Criminal Evidence Order (Northern Ireland) 1989 każda osoba zatrzymana ma prawo do bezpłatnej i niezależnej pomocy prawnej. Zatrzymany ma prawo do wykonania telefonu z komisariatu do swojego prawnika, zanim zostanie przesłuchany przez Policję. Ponadto ma prawo, aby wybrany przez niego prawnik był osobiście obecny podczas przesłuchania. W pewnych przypadkach Policja może opóźnić wykonanie tych praw, natomiast nie może ich odmówić.

Prawnicy z firmy McAtamney Solicitors reprezentują swoich klientów przed organami Policji, korzystając z wiedzy popartej wieloletnią praktyką. Dokładają wszelkich starań, aby osobiście służyć swoim klientom niezależną poradą prawną oraz wsparciem w każdej trudnej sytuacji.

Courts / Sądy

Kancelaria McAtamney Solicitors zapewnia klientom reprez